Dzisiaj w szkole

Jutro w pracy!

Czytać zamknięte książki?

Powstaje-technologia-ktora-pozwala-czytac-zamkniete-ksiazki.-To-rewolucja_articleMD

Powstaje technologia, która pozwala czytać zamknięte książki. To rewolucja.

Czytanie starych, zniszczonych książek jeszcze nigdy nie było tak proste.

W 2015 roku zaledwie 37 procent Polaków przeczytało przynajmniej jedną książkę. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez Bibliotekę Narodową. Polacy nie czytają i czytać nie chcą. Co bardziej niepokojące, nie tylko nie czytamy dla przyjemności, ale także nie sięgamy po książki branżowe, które mogłyby pomóc nam rozwijać się zawodowo.

Okazuje się, że czytaniem książek o wiele lepiej radzą sobie komputery, a już wkrótce osiągną w tym mistrzowski poziom. Naukowcy z Georgia Institute of Technology i Massachusetts Institute of Technology właśnie pracują nad technologią, która pozwala komputerom czytać zamknięte książki. Choć brzmi to jak science fiction, jest jak najbardziej realne.

Dzięki wynalezionej technologii, stare, rozsypujące się książki, których jedno dotknięcie grozi zniszczeniem, będą bezpieczne. Aby zapoznać się z ich zawartością nie trzeba będzie przerzucać stron, a jedynie podłożyć je pod odpowiedni skaner, który szybko zapozna się z ich zawartością i wyświetli ją na monitorze.

Czytaj więcej:

Źródło: http://www.zetchilli.pl/Kultura/Ksiazki/Powstaje-technologia-ktora-pozwala-czytac-zamkniete-ksiazki-To-rewolucyjne-odkrycie-3031