Dzisiaj w szkole

Jutro w pracy!

II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora PCEUiP

Dnia 18 kwietnia na terenie boiska „Orlik” odbył się II Turniej Piłki Nożnej Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora Poznańskiego Centrum Edukacji Ustawicznej i Praktycznej mający na celu promocję kształcenia zawodowego. Turniej zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego i uczniowie Technikum Elektroniczno-Mechanicznego. W zawodach wzięło udział 8 reprezentacji poznańskich gimnazjów. Uczestnicy przybyli mimo kilkakrotnego przekładania terminu rozgrywek z powodu przedłużającej się zimy. Przyjechali gimnazjaliści z gimnazjów nr 50, 58, 42, 56, 55, 27, 65 oraz Publiczne Gimnazjum Katolickie. Pierwszy gwizdek zabrzmiał o godzinie 9:00. Pogoda była piękna, z nieba lał się żar z czego nie koniecznie cieszyli się zawodnicy. Atmosfera i emocje momentami sięgały zenitu, ale sędzia Bartosz Rzejak utrzymywał ducha fair play. Mecze trwały po 15 minut, rozgrywane były systemem grupowo-pucharowym.

Z grup wyszły 4 gimnazja o numerach 42,55, 56 i 58. Trzecie miejsce zajęło gimnazjum nr 42 z Wildy. Finał rozegrali zawodnicy ze szkół 58 i 55. Puchar zdobyła drużyna Gimnazjum nr 58. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Gimnazjum nr 55. Najlepszym zawodnikiem został Patryk Burkiciak, a bramkarzem Arkadiusz Kłosowski.