Dzisiaj w szkole

Jutro w pracy!

Życzenia świąteczne

Niech ten szczególny czas
Świąt Bożego Narodzenia,
będzie dla Was okazją do spędzenia
miłych chwil w gronie najbliższych,
w atmosferze pełnej miłości
i wzajemnej życzliwości,
a Nowy Rok, by stał się czasem
spełnionych marzeń i nadziei.

życzy

Mariola Dembska

Wyjątkowe 100 letnie kartki świąteczne przedstawiające szczęśliwe rodziny, zakochane pary, choinki i prezenty.  Kolekcję pocztówek bożonarodzeniowych z początku XX wieku zobaczyć można tylko w POLONIE jednej z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i największej tego typu bibliotece w Polsce.

Biblioteka Narodowa udostępnia w serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji – zdigitalizowane przy użyciu najnowocześniejszych technologii, pozwalających uzyskać najwyższą jakość.

W POLONIE znajdują się najcenniejsze skarby polskiej kultury i historii, takie jak Kronika Anonima zwanego Gallem, rękopisy Kochanowskiego, Mickiewicza i Chopina, rysunki Norwida i Witkacego.

Zbiory POLONY to cały przekrój dziedzin i epok: rękopisy iluminowane, najstarsze polskie książki drukowane, ryciny, rysunki oraz publikacje popularne – pocztówki, stare elementarze, książki dla dzieci, książki kucharskie czy dawne poradniki i czasopisma.

Żródło: Oficjalna strona Nowej Cyfrowej Biblioteki Narodowej POLONA: https://polona.pl/search/?query=weso%C5%82ych_%C5%9Bwi%C4%85t - wesołych  świąt (dostęp 8.12.2017)